1. Deze website gebruikt cookies. Door deze website verder te gebruiken, gaat u akkoord met ons gebruik van cookies. Leer Meer.

Van Focus mk 4.5 naar een Puma mk 2,5

Discussie in 'Mijn Ford' gestart door rfocus, 1 apr 2024.

  1. Let op de Borden want er worst veel geflitst momenteel. Weet niet of de a4 neemt maar bij Leiderdorp geloof ik heb je dat stuk 100 daar schijnen ze vaak te zijn.
     
    rfocus vindt dit leuk.
  2. Deze week de flitsmarathon van 5 August tot 11 Augusts 2024 dan kan de kas van CIJB gespekt Worden.
    Of kijk bij Flitslocatie op de site kijken waar deze op de A4 staan.:thumbup:
     
    rfocus en Edgar Focus vinden dit leuk.
  3. We Rijden, verdere foto's volgen nog.
    IMG_2455.jpeg
     
    Rob-RS, RDP1988, gerardTDCI en 10 anderen vinden dit leuk.
  4. Lekker. Mooi hoor
     
    rfocus vindt dit leuk.
  5. :thumbup:

    Gefeli’t!
    Veel rijplezier ermee gewenst

    Waar zijn je zwarte spiegel kappen trouwens?
     
    rfocus en Edgar Focus vinden dit leuk.
  6. Die komen er nog op. Gaan we zelf doen gelijk met de Led's want er zitten nog steeds gloeilampjes in de spiegel's.
     
    deusjevo vindt dit leuk.
  7. Heb je daar dan speciale LEDS voor met extra weerstand die geen foutmelding geven?
     
    rfocus vindt dit leuk.
  8. Leuk kleurtje Ronald!
     
    rfocus vindt dit leuk.
  9. gerardTDCI, DexterXL, focus-piet en 2 anderen vinden dit leuk.
  10. Veel beter die zwarte kappen.
     
    rfocus vindt dit leuk.
  11. @Kees37 Zou jij dit topic willen verplaatsen naar topic Mijn Ford.
    Alvast bedankt Kees.
     
  12. #32 rfocus, 13 aug 2024
    Laatst bewerkt: 15 aug 2024
    Inmiddels ook met forscan diverse wijzigingen met succes doorgevoerd zoals,
    Autolock
    DRL included parklamps
    Rear bulb turn outage
    Remote start lighting
    Alarm

    Bij Remote start lighting word bij op afstand starten de lichten niet geactiveerd.
    Dat vind ik prettiger wanneer de auto in de winter warm staat te draaien.

    Verder heb ik nog de achteruitrijverlichting en knipperlichten gewijzigd in Led`s.

    IMG_2477.jpeg
     
    RDP1988, DexterXL, peter482 en 4 anderen vinden dit leuk.
  13. #33 rfocus, 9 sep 2024
    Laatst bewerkt: 9 sep 2024
    Speakers,Tweeters en Subwoofer vervangen Ford Puma 2024 MK2.5



    Aangezien ik nu een paar weken met mijn Ford Puma rijdt. Kan ik zeggen dat ik zeer te vrede ben met de auto.
    Echter was er een ding die mij niet kon bekoren. Dat was de B&O audio installatie.


    Deze heb ik nu vervangen,

    De keuze laten vallen op de Focal inside. Dit zijn plug en play speakers. Verkrijgbaar voor bijna iedere ford. De Subwoofer heb ik ook gelijk vervangen door een Hilfronics BRX5.2C En deze keuze bleek de juiste.

    Nu een beschrijving hoe ik te werk ben gegaan.


    Het benodigde gereedschap,

    Kleine platten schroevendraaier.

    Torx 20 en 25

    Diverse panel tools
    Gereedschap.jpg



    Ik ben begonnen met de subwoofer. Ik heb hier voor een gebruikte gekocht op de sloop en met behulp van een plaatje MDF de behuizing pas gemaakt voor de Hilfronics. En daar na alles even netjes zwart gespoten en afgekit.
    Subwoofer 1.jpg Subwoofer 2.jpg Subwoofer 3.jpg Subwoofer 4.jpg



    Om bij de Subwoofer te komen moet je eerst aan de rechterzijde in de bagageruimte de plastic kap verwijderen ter hoogte van het achterlicht. Dan trek je de vloer er uit en kun je de bekleding eenvoudig verwijderen. Nu kun je de Subwoofer verwijderen en de nieuwe plaatsen. Even testen en dan kun je alles weer dicht maken.



    Om bij de voor portieren de bekleding te verwijderen moest ik toch even goed kijken. Maar ook daar zijn we uitgekomen.

    Ik ben begonnen met het verwijderen van het kapje achter de deur hendel. Deze komt los door er op te drukken met je vinger aan de zijde van het slot. Nu kan je de torx schroef verwijderen. Daarna reflector verwijderd door hem naar buiten te schuiven. Ook hier nu de torx schroef verwijd.

    Aan de onderzijde van de deur zitten ook nog een torx schroef draai deze ook los.

    Nu de arm leuning los maken. Verwijder eerst het kleine kapje boven op de leuning met een kleine platten schroevendraaier. Nu de torx verwijderen de rest van de arm leuning komt in zijn geheel los door er voorzichtig druk op uit te oefenen. Door met een breed panel tool te drukkende en trekkende beweging te maken tegen de binnen zijde van het deurpaneel. Maak de connector los van de raambediening.

    Nu zie je twee grote torx schroeven deze draai je ook los. Nu kan de bekleding gescheiden worden van je voorportier. Door met je handen en een panel tool voorzichtig krach uit te oefenen. Maak de connector los en ook je vergrendelingskabel.
    Verwijder nu de speaker door de connector los te maken. En de torx schroeven te verwijderen.
    Het aan brengen van de nieuwe speakers is plug en play even testen en de boel weer dicht maken.
    Voorportier 1.jpg Voorportier 2.jpg Voorportier 3.jpg Voorportier 4.jpg Voorportier 5.jpg Voorportier 6.jpg Voorportier 7.jpg Voorportier 8.jpg Voorportier 9.jpg Voorportier 10.jpg Voorportier 11.jpg Voorportier 12.jpg Voorportier 13.jpg
     

    Bijgevoegde bestanden:

    Rob-RS en Edgar Focus vinden dit leuk.
  14. Bijna identiek qua montage als de focus dus. Zal wel goed klinken nu :thumbup:
     
    rfocus vindt dit leuk.
  15. Vervolg van bericht #33

    De achter portieren zijn een stuk eenvoudiger.

    Verwijder het schuine kapje boven op het portier door er aan te trekken.

    Het kapje achter de deur hendel verwijder je weer door er met je vinger op te drukken .

    Nu kun je de torx verwijderen.

    Haal nu het kapje onder de raambediening weg en verwijder de torx schoeven. En haal de raambediening schakelaar er uit op de zelfde manier als bij de voor portieren. En haal de connector van de raambediening los Nu kun je de portier bekleding voorzichtig los trekken met je handen en panel tool. Haal de speaker los en breng de nieuwe aan. Even testen en dicht maken
    Achterportier 1.jpg Achterportier 2.jpg Achterportier 3.jpg Achterportier 4.jpg Achterportier 5.jpg Achterportier 2.jpg Achterportier 3.jpg Achterportier 4.jpg Achterportier 5.jpg



    De tweeters in de A style zijn vrij simpel te vervangen. Door aan de bovenzijde aan de A style te trekken komt hij los. Maak nu de Connector los van de tweeter en leg de A style op een doek. Verwijder nu de tweeter en breng de nieuwe tweeter aan met behulp van lijm pistool de tweeter vast gezet en weer aangesloten. O ja eerst heb ik bij de nieuwe tweeters de connectors gemaakt die er bij worden geleverd. Als je dit gedaan hebt is het ook plug en play. En kun je de boel testen en dicht maken.
    Tweeter 1.jpg Tweeter 2.jpg Tweeter 3.jpg Tweeter 4.jpg


    Je kunt nu duidelijk het verschil zien van speakers en het is niet vreemd om te concluderen dat de Focal set kwalitatief beter is.
    Focal inside Ford
     

    Bijgevoegde bestanden:

    Patman, focus-piet, deusjevo en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  16. Mooi stukje geworden zo, kan ook als sticky handleiding gemaakt worden denk ik. Maar zal een mod even moeten doen als dat mag tenminste want het is geen focus.
     
    rfocus vindt dit leuk.
  17. Zou kunnen. Maar blijft zo overzichtelijker denk ik. Moest het ook in twee berichten plaatsen ivm te veel bestanden.
     
    focus-piet en Edgar Focus vinden dit leuk.
  18. Gaaf! Mooi project :thumbup:
     
    rfocus en Edgar Focus vinden dit leuk.
  19. proficiat veel plezier ermee
     
    rfocus en Edgar Focus vinden dit leuk.
  20. wa is dat die fordscan?
    wa heb je allemaal verandert dat ken ik niet
     
    Edgar Focus vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina