Wat een enorm gaaf verslag en ook beeldmateriaal. Ik kan me alleen maar aansluiten bij de vorige reacties, helemaal top!
@R.Zwiers Ik heb een volvo C30 met een olieverbruik van 1L op 1000km. Deze heeft de Duratec 2.0 motor. Ik zou graag met u in contact komen. Is het wellicht mogelijk om samen een zuigerveer vervanging of klepseal vervanging te doen? Ik betaal graag en het bier en avondeten is op mij. ik hoor graag van u renevanderweijden@hotmail.com
Misschien gekke vraag, maar de ketting ook vervangen? Ik wil binnen kort me motor trekken en deze aanpakken/reviseren. Ik ben vooral benieuwd naar de lagerschalen en kleppen seals. Zou er wat informatie willen vergaren als dit kan!
De ketting vervangen was niet nodig, zag er nog prima uit en deze kettingen zijn behoorlijk solide. Ter vergelijking, inmiddels ook de kettingen van 2 corsa's vervangen en die zijn bijna nog dunner dan fietskettingen, die stellen echt niks voor vergeleken met die van de focus. Maar het is natuurlijk helemaal aan jezelf of je dit wel of niet besluit te doen. Dit is wat wij toen onder andere hebben gebruikt m.b.t. lagerschalen en klepseals: - 1x drijfstang lagerschalen set - mahle 014PS20800000 - 1x krukaslager lagerschalen set - burton power KK3482 - 1x pakking set - victor reinz 01-35435-01
Ketting zou ik alleen doen als je hem echt helemaal uit elkaar haalt en over de 2a3ton hebt gedraaid. Beste is de lengte te meten en vergelijken met wat max mag zijn en wat nieuw is. Bij1.6thp was het altijd meten via de kettingspanner. Dummy op 0.6nm erin. Lengte van schroefdraad meet je dan. 63mm nieuw 68mm max en ketting die geluid maakte was dan vaak 71mm. Mocht je zoiets gelijks hebben bij de duratec motor. Als hij dan vlak bij wat max mag hebben qua lengte advies om mee te nemen. Puur van je hebt het al los en net zo makkelijk om preventief mee te vervangen @BobbyBoy Corsa aka psa groep oftewel thp motor. Mijn record staat op 3x ketting vervangen binnen 60.000km Deze rekken gewoon te makkelijk te veel uit. Deed haast niks anders dan kettingen vervangen. Gelukkig stelde het niet veel voor en was de werkzaamheden makkelijk te doen.
Met een km stand van ruim 3 ton is dat misschien geen overbodige luxe. Ligt ook wel een beetje aan de prijs van de ketting denk ik.
Ja ik had er vooraf al veel over gehoord inderdaad dat de kettingen niet zo denderend waren. Ik heb daarom samen met @R.Zwiers bij mijn oude corsa d (2011, pfl) en bij de iets nieuwere (2012, fl) de kettingen vervangen. De 2011 bij 280k, staat nu op 410k En bij de 2012 bij 190k, staat nu op 210k. Beide corsa's een 1.3 cdti (FPT) fiat blok erin en fiat heeft dus later nog wel een versterkte ketting uitgebracht voor deze blokken dus die zit er nu in. Ik had verder geen klachten ofzo m.b.t. de kettingen maar voor de gemoedsrust toch maar wel preventief vervangen en still going strong.. maargoed met de ketting van de focus in het achterhoofd, vonden we die corsa kettingen dus maar erg dunnetjes..
Ja ik zou daar bij 3 ton ook niet te lang over nadenken inderdaad, gewoon meenemen dan. De mijne had toen iets van 160k gelopen en aangezien alles al duur zat was en de ketting er nog prima uit zag vond ik het wel best.. Het is al even geleden natuurlijk, maar als ik me niet vergis was de ketting bij ford iets van 80 euro, maar er kon ook een ketting van volvo gebruikt worden en die was volgens mij een stuk goedkoper.. Zou het ff op moeten zoeken, heb het nog wel ergens in m'n notities staan..
Bedankt is bestelt! ik vraag me af hoe hebben jullie de kleppen seals gedaan? Ik ben gewend om hier een speciale tool voor te hebben. Is het bij ford gewoon er aftrekken nieuwe erover schuiven?
Klopt. Als je de kleppen er uit hebt. Daar heb je wel een aparte tool voor. Dan kan je ze dr zo af trekken.
De kleppen is met een tang die de kleppen veren samen drukt om de wiggen er uit te krijgen toch? Dan haal je de schaal los en onstap je de tool en vallen de kleppen er uit ?
Klopt. Ik heb zon grote C beugel. En dan de halve maantjes er uit halen. Dan ontspannen..klep er uit. Veer er af en dan kan je de seals er zo uit pakken. Let alleen op rood en groen. Rood is voor de warme kant
Top top! Dan kan ik waarschijnlijk me c klem gebruiken van opel Klep geleiders heb jij deze ook verwisseld aangezien je hier een speciale tool/pers voor nodig hebt (geleden in de ford manual) Want dan wil ik de kleppen en de geleiders vervangen.
Ik probeer ergens kleppen stoters te vinden op maat, kan jij me misschien beetje de juiste richting in te sturen? Dealer heeft ze niet meer, dus ik dacht misschien kan ik bij Volvo kijk of Mazda.
De duratec heeft solid lifters. Of wel. Vaste shim buckets. Je dient de afstand te meten en aan te passen met de juiste dikte shim buckets te plaatsen . Ford heeft ze sws wel. Daar had ik ze zelf ook weg
Het was even graven in de documentatie maar ik vond deze lijstjes nog, wellicht heb je er wat aan. De finis nr's en de afmetingen staan erbij.
https://www.focusclub.nl/index.php?threads/project-auto.127553/#post-1822010025 Heb me boodschap lijstje hier staan, kan nog uitgebreid worden